Vefk Nedir?

Konu vefk olduğu zaman, özellikle bu alanda çalışan pek çok kişi birbirinden değerli ilimleri kullanarak, insanların gaybi alemlere olan bağlılığını güçlendirmektedir. Konu vefk olduğu zaman, vefk nasıl yapılır sorusunun hiçbir zaman kolay bir yanıtı bulunmaz. İşin içerisine giren onlarca farklı ilim dalı, vefkin nasıl yapıldığının cevabını oldukça karmaşık hale getirmektedir.

Vefk nasıl yapılır sorusundan önce, vefkin neden bu kadar karmaşık ve özel bir çalışma olduğunu anlayabilmek için vefk nedir sorusunu yanıtlamak gerekli. Vefk, çeşitli mürekkepler, kağıtlar ve özel dualar kullanılarak hazırlanan, İslami ilimlerin temelini oluşturan ve havas ilminde büyük yer tutan, kadim bir uygulamadır. Vefk çalışmaları ile, büyü yaparken elde edilen her şey elde edilebilir ve bu çalışmanın islami açıdan herhangi bir sakıncası bulunmaz. Tamamen dualar ve efsunlu sözcükler kullanılarak hazırlanan vefkler, muskalara benzetilebilir.

Vefk hazırlanırken, pek çok ilimden yararlanılır. Örnek vermek gerekirse, vefkin temellerini oluşturan havas ilmi, herkes tarafından bilinmektedir. Bu ilim sayesinde, hangi duaların ve surelerin ne kadar okunacağı bilinir, bu doğrultuda vefk üzerinde çalışılır.

Vefk nedir denildiğinde, muskalara benzer bir şekilde hazırlanan, islami ilimler ve alakalı pek çok ilim dalı birleştirilerek çalışılan bir uygulama cevabını vermek gayet doğrudur. Sadece havasla değil, ledün ilmiyle, numerolojiyle ve astroloji gibi zamanlama için kullanılan farklı ilim dallarıyla alakalı olan vefkler, size gayb alemlerinden verilebilecek en güzel hediyelerden biri olarak kabul edilir.

Hocalar tarafından özenle hazırlanmış olan bir vefkin tutmama ihtimali neredeyse sıfırdır. Çok güçlü etkilere sahip olduğu için, özellikle zor çalışmaların tamamında vefk tercih edilmektedir. Aynı şekilde, büyü yaptırmak istemeyen ve elde etmek istediği şeyi, islami kurallara göre çağırmak isteyen insanların bir çoğu vefke başvurmaktadır.

Sitemize gelen tüm yorum ve şikayetler tek bir başlık altında ana sayfamızda toplanmaktadır. Siz de yorum yapmak veya gelen yorumları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir