Papaz Büyüsü

Gerek ülkemizde, gerekse dünyanın çeşitli noktalarında pek çok yerde, her dönemde papaz büyüsü uygulamalarına rastlandığını görebilirsiniz. Bu uygulamalar kimi zaman oldukça farklı yöntemler içerdiği gibi, kimi zaman ise benzer işlemlere sahip olabilir. Değişken olan bu büyü uygulamaları, papaz büyüsünün her medeniyete yayılmasını ve böylece isminin sürekli değişmesine neden olmuştur.

Ülkemizde papaz büyüsü olarak bilinen bu büyü uygulaması, doğu medeniyetlerinde kimi zaman Musevi büyüsü, kimi zaman peri büyüsü gibi isimlerle de görülmektedir. Aynı şekilde, batıya gidildiğinde de benzer şekilde isimlerin değiştiği görülmektedir.

Papaz büyüsünün ilk uygulamalarına günümüz İran coğrafyasında rastlanmaktadır. Bu bölgede Hıristiyanlar tarafından geliştirilmiş olan büyü, o dönemde bilinmeyen bir isimle anılmaktaydı. Batıya doğru göç eden kişiler ile birlikte yayılan ve ülkemiz coğrafyasında papaz büyüsü olarak tanınan bu büyünün adını nereden aldığı konusunda kesin bir şey söylemek mümkün değildir.

Papaz büyüsü, pek çok medeniyetin ortak olarak kullandığı bir yöntemdir. Neredeyse her medeniyette benzer veya farklı isimlerde bu büyü uygulamalarına rastlamak mümkün. Kimi zaman aşk için, kimi zaman bağlama için tercih edilen papaz büyüsü, etkili olması nedeniyle çoğu uygarlığın medyum hocaları tarafından özellikle tercih edilmektedir.

Medyum hocalar, papaz büyüsünün tarihini yalnızca yöntemlerden bilebilmektedir. Halka açılmayan ve yalnızca el verme yöntemi ile nesilden nesile aktarılan bu büyü yöntemleri, biraz olsun bu ismin kökenleri konusunda ışık verebilir. Ancak, bu bilgilerin özel olarak gizli tutulması ve kesinlikle işinin ehli olmayan kişilere ulaşmaması gerektiği için, medyum hocalar bu konuda bilgi vermekten kaçınmaktadır.

Kökeni ne olursa olsun, oldukça etkili bir büyü yöntemi olan papaz büyüsü, hayatımızın her noktasında, istenen her şey için kullanılabilmektedir. Özellikle zor çalışmalar için, pek çok medyum hoca ilk tercih olarak papaz büyüsünü seçmektedir.

Sitemize gelen tüm yorum ve şikayetler tek bir başlık altında ana sayfamızda toplanmaktadır. Siz de yorum yapmak veya gelen yorumları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir