İzmir Medyum Hocalar

Konu medyumlar olduğu zaman, insanların pek çoğunun kafasında oldukça garip sorular doğmaktadır. Aslına bakılırsa, oldukça doğal sebeplerden dolayı ortaya çıkan bu sorular, gayb alemleri ve medyumluk hakkındaki bilgi kirliliğinin en önemli göstergelerinden birisidir.

İnsanlar, medyumluk denildiği zaman, tüm çalışmaların cinlerle ve benzer varlıklarla yapıldığını düşünmektedir. Ancak, böyle bir durum hiçbir zaman söz konusu değildir. Kimi durumlarda, istisnai olarak cinler de kullanılıyor olsa da, büyülerin büyük kısmında, İzmir medyum hocaları tarafından cinler tercih edilmemektedir.

Sadece İzmir medyum hocalarında değil, tüm diğer hocalarda da geçerli olan bu durum, medyumluğun bu tarz varlıklardan ayrılması gerektiğini gösterir nitelikte. Bu varlıkların kullanımı çok farklı amaçlar için olduğu gibi, çoğu vefk ve büyü çalışması bu tarz bir olguya ihtiyaç duymamaktadır.

Medyum hocalar, gayb alemlerinin enerjilerini kullanırlar. Bu enerjiler, efsunlu sözcükler, tılsımlar ve benzer araçlar ile dünyevi aleme yansıtılırken, varlıkların kullanıldığı çalışmalar oldukça istisna olarak kalmaktadır. Medyumluk işinin bu derece yaygın olduğu Türkiye coğrafyasında bile sıkça rastlanan bu yanılgı, insanları çoğu zaman manevi alemden de uzaklaştırmaktadır.

İzmir medyum hocaları örneği üzerinden devam etmek gerekirse, bu hocaların büyük kısmının kullandığı yöntemler ortaktır. İlm-i ledün, havas gibi islami temelli ilimlerle desteklenen, numeroloji gibi pozitif ilimler harmanlanarak,  gaybi enerjiler rahatlıkla kontrol edilmekte, istenen şekilde yönlendirilmektedir. Bu tarz uygulamalar yapılırken, hiçbir zaman olmadığı gibi, günümüzde de cinlere ihtiyaç yoktur.

Elbette kimi medyum hocalar cinlerden yardım alabilir. Ancak, bu tarz durumlar fazlasıyla özel ve istisnai olduğu için İzmir medyum hocalarının buna ne zaman ihtiyaç duyacağını tahmin etmek fazlasıyla zordur. Genellikle böyle bir uygulamaya çoğu zaman ihtiyaç duyulmaz ve sadece ilim kullanılarak her şey gerçekleştirilebilir.

Sitemize gelen tüm yorum ve şikayetler tek bir başlık altında ana sayfamızda toplanmaktadır. Siz de yorum yapmak veya gelen yorumları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir