Yıldızname

Kadim çalışmaların pek çoğunda, bu konuyla ilgili olmayan insanların adını bile duymadığı, birbirinden gizli ve özel ilimler kullanılmaktadır. Pek çok kişi, bu uygulamaları sadece basit ve nefes gücü ile gerçekleştirilebilen çalışmalar olarak görse de, işin arka tarafında oldukça karmaşık ve uzmanlık isteyen ilimler olduğunu da unutmamak gereklidir.

Gaybi her çalışmada olduğu gibi, yıldızname çalışmalarında da pek çok farklı ilim, yıldızname bakan hocalar tarafından kullanılmaktadır. Kullanılan bu uygulamalar, yapılan çalışmanın doğru şekilde sonuç verebilmesi için bir gereklilikten öte, zorunluluk halindedir.

Yıldızname bakan hocalar, öncelikli olarak yıldızların hareketlerini ve enerjilerinin dünyaya yansımasını tanımak zorundadır. Bunu yapmak için, günümüzde kullanılan astroloji ilminin farklı bir türü tercih edilir. Bu çalışmalar, özel olarak gizli tutulduğu için yalnızca el verme yöntemi ile öğretilmektedir.

YIldızname bakan hocalar, astroloji ile birlikte numeroloji ve ebced ilimlerine de sahip olmak zorundadır. Bu ilimler, yıldıznamenin hesaplama kısmında kullanılır ve eşde edilen bilgilerin dünyevi aleme nasıl yansıyacağının anlatılması için gereklidir.

Bunların temel olduğu yıldızname çalışmalarında, zaman zaman farklı uygulamalara da rastlanabilir. Özellikle kişilerin durumları hakkında bilgi almanın zor olduğu hallerde, yıldızname bakan hocalar bu bahsedilenler dışında, yine kadim ve özel bilgi gerektiren ilimlere başvurabilir.

Yıldızname konusu, vefk ile birlikte, hocalar tarafından uygulanan en zor çalışmalardan biri olarak görülmektedir. Her biri yıllarca çalışma gerektiren pek çok ilim kullanılan bu uygulamadan tam olarak yararlanabilmek için, mutlaka işinin ehli bir isimle çalışmak gereklidir. İnsanların pek çoğu, bu konuda dikkatli davranmadığı için, yıldızname çalışmalarının etkisiz veya tutarsız olduğunu söylemektedir. Ancak, bu kişilerden daha fazla sayıda, işinin ehli bir hocayla çalışan ve hayatlarını yıldızname sayesinde değiştiren insanlara rastlamak mümkündür.

Sitemize gelen tüm yorum ve şikayetler tek bir başlık altında ana sayfamızda toplanmaktadır. Siz de yorum yapmak veya gelen yorumları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir